Bizim Kadınımız Çanakkale Savaşında Cepheye Erzak Taşıyandır

,

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hilvan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle etkinlikler yapıldı.

Etkinliğe Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığını temsilen katılan Cumhuriyet Savcısı Fatih ÇAM ve İnfaz Hâkimi Dursune KÜÇÜKEL’in yanı sıra Gap Bölge İdare Kalkınma Başkanı Sadrettin KARAHOCAGİL veCeza İnfaz Kurumu personelleri katıldı.

Cumhuriyet Savcısı Fatih ÇAM, tüm tutuklu ve hükümlü kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, “Bu dünyada eğer kadın olmaz ise, adam da olmaz. Bir erkeği yetiştiren bir kadındır. Ve o da annedir. Bizim kadınımız değerlidir. Bizim kadınımız Çanakkale savaşında cepheye kağnı ile erzak taşıyandır. Bizim kadınımız 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde Tankın önünde durandır. Ceza İnfaz Kurumunda geçirdiğiniz tüm vakitlerinizi daha iyi değerlendirip kendinizi dışarıdaki sosyal hayata daha iyi hazırlamalısınız. Siz kendinizi daha iyi geliştiresiniz diye Ceza İnfaz Kurumlarımızda birçok sosyal etkinlik ve eğitici kurslar açtık. Ben hepinizin pişmanlıklarınızdan ders çıkararak geleceğe yönelik daha iyi kararlar vereceğinize inanıyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Bugün aramızda bulunan Doret HABİB’e de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Girişimci iş kadını Doret HABİB de bir konuşma yaparak kadın tutuklu ve hükümlülere birikimlerini aktararak kadın tutuklu ve hükümlülerin sorularını yanıtladı.

Cumhuriyet Savcısı Fatih ÇAM, etkinliğe katılan konuşmacıların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak kendilerine çiçek takdim etti.

Etkinlik sonunda tutuklu ve hükümlü kadınlara müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Kaynak:Urfanatik