8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA GELECEĞİN GİRİŞİMCİ KADINLARI KONULU SEMİNER VERİLDİ


İl Milli Eğitim Müdürlüğü, GAP İdaresi Başkanlığı ve Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneğinin işbirliği ile düzenlenen “Geleceğin Girişimci Kadınları” konulu seminer Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında verilen seminere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, GAP İdaresi Proje Koordinatörü Adalet Akbaş Budak, İsmail Nazif Bayraktar, Bahçelievler ve Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldılar.

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Semiha Kanpakoğlu’nun yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan program İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek’in yaptığı konuşmayla devam etti.

Sözlerine “Kadınları anlatmaya ne benim bilgim nede kitaplarda yazan bilgiler yeter.” diye başlayan Canbek konuşmasının devamında şunları söyledi: “Benim gözümde kadın anadır, candır, yoldaştır, dosttur. Toplumumuzun refah seviyesinin yükselmesinde en büyük pay muhakkak ki kadınlarımıza aittir. Paydaşlarımızla birlikte geleceğe yön verecek, Şanlıurfa’yı ve Türkiye’yi temsil edecek girişimci iş kadınlarını yetiştirmede bilgi birikimleri ile öğrencilerimize yardımcı olacaklarına inandığımız İletişim Uzmanı Doret Habib ve Yayıncı Yazar Günseli Özen’e aramızda oldukları için teşekkür ediyorum.”

GAP İdaresi Başkanlığı Proje Koordinatörü Adalet Akbaş Budak ise, geleceğin kadınlarını geleceğe hazırlamada verdikleri bilgiler için teşekkür etti.

Yapılan konuşmalar sonrası bilgi ve birikimlerini öğrencilere aktaran Yayıncı Yazar Gülseli Özen ile İletişim Uzmanı Doret Habib; kadın olarak iş hayatlarında karşılaştıkları sorunlar ve onlarda iz bırakan hayat tecrübelerinden kesitler verdiler.

Öğrencilere gelecekleri hakkında karar verirlerken hayal etmekten asla korkmamalarını, kendilerini geleceğin girişimci iş kadınları olarak görmek istediklerini belirttiler. Hayallerinden hayat boyu vazgeçmemelerini ve bu hayaller doğrultusunda gereken adımları belirleyerek bunları gerçekleştirmek için hayat boyu mücadele etmelerini söylediler.

Kaynak:MEB Şanlıurfa