Kendi özgünlüğünü bulduğunda, markanla bütünleşebilirsin.

Dünya değişiyor; marka değerini inşa etmek isteyenler için bugün, özgün yanını keşfetme ve farkını ortaya koyma zamanı!
Medya ve kurumsal iletişim sektöründe “Stratejik İletişimin Duayeni” olarak anılan Doret Habib, markalaşma sanatının inceliklerini “Mavi Çileğin Sırrı” metaforu üzerinden ele alıyor.

30 yıllık kariyeri boyunca yüzlerce CEO’ya, üst düzey yöneticiye, firmaya ve kuruluşa rehberlik eden Doret Habib, markalaşma sürecinde özgün ve yaratıcı olmanın sırlarını, izlenecek stratejileri ve etkili iletişim tekniklerini tüm detaylarıyla anlatıyor.

Kendi değerini bulmak, hak ettiği yere ulaşmak isteyen tüm meslek sahipleri, firma çalışanları, CEO’lar, girişimciler, yeni mezun olmuş gençler, kısacası iş hayatında aktif olan herkese hitap eden bu interaktif kılavuz, markanızın “mavi çilek” tarafını keşfetmenizi sağlayarak, farklılaşma sanatında sizi birkaç adım öne taşıyacak. Bugün kim olduğunuz dün yaptığınız seçimlerin sonucudur. Bugün yaptığınız seçimlerse yarın kim olacağınızı belirler.

Seçiminizi yapın, marka değerinize ve itibarınıza sahip çıkın…

⁣D&R mağazalarında ve Tüm Kitapçılarda📌
dr.com.tr, hepsiburada.com.tr, bkmkitap.com, trendyol.com, amazon.com.tr, ilknokta.com

üzerinden de satın alabilirsiniz.

Doret Habib Hakkında: 

Yazar Hakkında Marka İletişimi ve Strateji Danışmanı, Bütünleşik Pazarlama ve Kriz İletişim Yönetimi Uzmanı, Eğitmen, Konuşmacı, Yönetim Kurulu Üyesi

Doret Habib, Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi, Anadolu Üniversitesi’nde de İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimlerini tamamladı. Işık Üniversitesi’nde İş Etikleri ve Protokol Kuralları konusunda uzmanlık aldı.

İletişim sektörüne 1993 yılında adım attı. 2003 yılında D’oret İletişim Danışmanlığı’nı kurdu. Kurum, kişi, dernek, aile şirketleri, Anadolu kaplanları, borsa şirketleri ve KOBİ’lere itibar kazandırmakta, büyüme stratejisi ile geliştirdiği B2B ve B2C çalışmalarıyla yankı uyandırmakta, farkındalık yaratan PR içerikleri ve katma değerli marka hikâyeleri ile bilinmektedir.

Dünya çapında Birleşmiş Milletler (BM) tarafından iki kez ödüllendirildi. Stratejik lobi iletişim çalışması ile New York United Nations’ta (UN) Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından desteklenen BM FAO Ödülü’nü danışmanlık yaptığı markaya kazandırdı. Yönettiği Dünya Çocuk Hakları Projesi, Türkiye’deki kampanya başarısı ile sosyal sorumluluk alanında dünyanın en başarılı lobi uygulaması seçildi. CNN International’a verdiği röportaj, yarattığı başarı hikâyesi ile canlı yayın ana haber gündemine taşındı. Çocuk hakları farkındalığı konusunda dünyada en çok imza toplanan kampanya ve lobi çalışması ile Türkiye’ye BM’de ilk kez temsil edilme ve konuşma hakkı kazandırdı. Dar bütçelere rağmen yarattığı büyük yankılardan dolayı Sanayi Bakanlığı TTKD tarafından “Yılın Altın Adamı” seçildi. 2017 yılında basılan Oxford Worldwide Press’in “Türkiye’nin En Başarılı İnsanları” ansiklopedisinde yer aldı. 2017 Dünya Gazetesi Kadınlar Günü’nde şirketleri zirveye taşıyan 12 kadından biri olarak seçildi. Eğitim sektöründe yarattığı farklılaşma iletişimi ile Bütünleşik Pazarlama İletişimi alanında The One Awards Ödülü’nü, toplumsal farkındalık ve sosyal sorumluluk projesi ile de TÜHİD 2017 Altın Pusula Ödülü ve Prida Ödülü’nü kazandı.

Boğaziçi Üniversitesi BCB Boğaziçi Counseling Board for Business Kurucu Üyesi ve Planlama Kurulu Üyesi, BÜ Kariyer Ofisi Mentoru, BCB Kurum İçi Girişimcilik Strateji Danışmanı’dır. AB Enerji Projeleri Danışmanı ve Eğitmeni, Yönetim Kurulu Marka Strateji Danışmanı’dır. KAGİDER pusula pazarlama modülü yaratıcılarından ve KAGİDER Online Pusula “Fark Yaratma” Stratejik İletişim Eğitmeni’dir. Down Sendromu Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Stratejik İletişim Danışmanı’dır.

İlk kitabı ile okuyucularıyla buluşan Doret Habib, bir yandan da kurduğu “Marka Marka Söyle Bana” Youtube kanalı aracılığıyla marka itibarını yükselterek kazanç sağlamak isteyen üst düzey firma yöneticilerine, CEO’lara, yönetim kurulu üyelerine, girişimcilere, kurumsal iletişimcilere, satış ve pazarlamacılara, iletişim, marketing, işletme, iktisat gibi konularla ilgilenenlere, eğitim firmalarına ve akademik çalışmalar gerçekleştirenlere destek olmaktadır.