ŞUGİŞKAD’tan 8 Mart etkinliği

Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Doret Habip ve Günseli Özen, Şanlıurfalı kız öğrenciler ve tutuklu kadınlar ile bir araya geldi. Kapalı cezaevindeki kadınları, girişimci kadınlar olarak topluma kazandırma amacıyla düzenlenen etkinlik yoğun ilgi gördü.

Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Doret Habip ve Günseli Özen, Şanlıurfalı kız öğrenciler ve tutuklu kadınlar ile bir araya geldi.

Kurulduğu günden bu tarafa bir çok başarılı proje ve etkinliğe imza atan Şanlıurfa Girişimci İş Kadınları Derneği ( ŞUGİŞKAD) kadınlara yönelik faaliyetlerine devam ediyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile GAP İdaresi ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa bir program düzenleyen ŞUGİŞKAD Kız Meslek Liselerinde girişimcilik dersi alan öğrencilere yönelik “Geleceğin Girişimci Kadınları” konulu bir söyleşi düzenledi. Bahçelievler Kız Meslek Lisesinde saat 10-12 arasında gerçekleştirilen söyleşiye; Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2012 yılında yılın “altın adamı”, Dünya Gazetesi tarafından, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin başarı grafiğini, yetenek ve bilgi birikimiyle yukarı taşıyan en güçlü 15 kadından biri olarak seçilen ve alanında daha birçok ilke imza atan iletişim danışmanı Doret Habib katılım sağladı.

Öğleden sonraki programda ise Şanlıurfa T Tipi Cezaevinde tutuklu kadınlara yönelik 14-16 saatleri arasında “Geleceğe Umutla Bakıyorum” adlı söyleşide ise Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni ve MMI (Marketing Management Institute) Türkiye Başkanı Günseli Özen kadınlar ile buluştu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile yapılan etkinlikler hakkında bilgi veren ŞUGİŞKAD Başkanı Cevahir Asuman Yazmacı, amaçlarının kadınların bir meslek sahip olmaları ve ekonomiye katılım sağlayarak kendi ve ailelerinin geçimlerini sağlayabilecek noktaya gelmelerini teşvik etmek olduğunu belirterek; “Dernek olarak kariyerinde zirve yapmış Doret Habib ve Günseli Özen’i kız öğrencilerimiz ve kadınlarımız ile bir araya getirerek onların tecrübelerinden faydalandırmak istedik,” dedi.

Kaynak: GAP GÜNDEMİ