Yılın altın adamı Doret Habib Adanalı sanayicilere yol gösterdi

aosb-doret-habib-sunum1Adana Hacı Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) marka ve markalaşma süreci masaya yatırıldı. TTKD (Tüm Tüketicileri Koruma Derneği) tarafından yılın Altın Adam’ı seçilen, pazarlama iletişimcisi Doret Habib, Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) tarafından, düzenlenen “Marka” panelinde, ‘Anadolu Ligi’nden Devler Ligi’ne geçiş konulu bir sunum gerçekleştirdi. ‘Anadolu markaları, marka bilinirliğini nasıl artırır?’ sorusuna yanıt aranırken, ‘güçlü bir marka değeri’ üzerinde duruldu.

AOSB Seyhan Toplantı Salonu’ndaki etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. Oturumda; 2012 yılında Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından, ‘Yılın Altın Adamı’ seçilen Doret Habib, ‘Anadolu Ligi’nden Devler Ligi’ne Geçiş ve Bir Anadolu Markalarıın Doğuş Öyküleri’ konu başlığında katılımcılara bilgi verirken, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, sanayicilere en iyi hizmeti sunabilmenin çaba ve gayreti içinde olduklarını ifade ederek, “AOSB çatısı altındaki işletmelerimizin güçlü bir markaya sahip olmaları noktasında böylesi bir paneli gerçekleştirmek istedik. Çünkü globalleşen dünyada firmalar açısından markanın önemi gün geçtikçe artıyor. Bu nedenle uzun vadede güçlü bir markaya sahip olmak bir firmanın en önemli yatırımların başında geliyor” dedi.

Adana Sanayi Odası’nda düzenlenen panele özel davetli olarak katılan Doret İletişim Kurucusu ve Başkanı Doret Habib, Adanalı sanayicilere devler liginde nasıl yer alacaklarını, yereldeki değerlerin doğru stratejiyle nasıl dünya markası haline geldiğini, kendi kariyer yolculuğundaki farklı illerden örneklerle anlattı.

Adana Sanayi Odası’na bağlı bir firmanın yöneticisi, iletişim’ konusuna dikkat çekti ve “Doğru iletişim kurup, kendinizi doğru anlatıp, doğru kanalları kullanmak zorundasınız. Bir malı üretip, onu satmakla iş bitmiyor. Ürettiğiniz malı satarken onu pazarlayabilmek önemli. Bu nedenle de satış ile pazarlamayı birbirinden ayırmak gerekiyor. Marka yatırım yapılması bir şirketin olmazsa olmazıdır. Belirlenen hedefe ulaşmak ve ileriye doğru adım atabilmek için markalaşmak şart” diye konuştu.

 aosb-doret-habib-sunum3

aosb-doret-habib-sunum2

 

Kaynak: Hürriyet Adana ve Sabah Adana