PR ve iletişim uzmanı Doret Habib’ten Koç Üniversitesi öğrencilerine tüyolar

Doret Habib Koç Üniversitesi Medya Halkla İlişkiler öğrencilerine PR ile farklılaşmanın inceliklerini ve püf noktalarını anlattı

mavafest_fotoFarklılaşma iletişimi uzmanlık alanı olan Doret Habib, üniversiteli öğrencilerle buluşma etkinliklerine Koç Üniversitesi’ni de ekledi. Daha önce de Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde, üniversiteli gençlerle buluşan Doret Habib, onlara iletişimden pazarlamaya, global dünyada fark yaratmanın sırlarını vermeye devam ediyor.

3 Mayıs 2014’te Koç Üniversitesi’nin Mavafest etkinliği çerçevesinde yeniden üniversiteli öğrencilerle bir araya gelen pazarlama ve iletişim dünyasının önde gelen isimlerinden Doret Habib, üniversitelilere farklılaşmanın inceliklerini anlattı.

Farklılaşma sayesinde PR iletişimi ile yaptığı çok ses getiren başarılı çalışma örneklerini de öğrencilerle paylaşan Habib,  uluslararası çalışmalarıyla yurt dışında ve Türkiye’de nasıl ödül aldığını, bu ödüllerin kendini mesleki anlamda nasıl motive ettiğini de anlattı.

Üniversiteli öğrencilere ‘Kendinizi nasıl farklılaştırırsınız, nasıl fark yaratırsınız?’ sorusunu soran Habib, iş hayatında mesleğinde başarılı olmanın sırrının farklılaşmadan geçtiğini, fark yaratanların başarıyı yakaladığını vurguladı.

İş hayatındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaşarak onların iş hayatına hazırlanmalarına destek olmaya amaçlayan Habib, İstanbul’da ve Anadolu’da üniversiteli gençlerle buluşmalarına önümüzdeki dönemde de devam edecek…