KAGİDER Pusula platformunda, “İşimi Kuruyorum” Eğitimleri Başlıyor

kagider_pusula_fb

İletişim danışmanlığını yaptığımız FMV Işık Üniversitesi, KAGİDER’le kadın girişimciliği ve istihdamını artırmak amacıyla girişimcilik eğitimlerini tek bir platformda toplayan “KAGİDER Pusula” işbirliğine imza attı.

Kadın girişimcilerin ve kadın girişimci adaylarının eğitilip iş hayatında daha etkin olmalarına destek vermek üzere başlatılan projede Doret İletişim Kurucu Başkanı Doret Habib de “Farklılaşma İletişimi” eğitimini verecek.

KAGİDER Pusula platformunda, KAGİDER “İşimi Kuruyorum” Eğitim Modülleri’nin yanı sıra yeni girişimciler için girişimciliğe dair yararlı bilgiler, ilham veren başarı hikayeleri ve finansal erişim bilgileri yer alacak.

Kadın girişimcilere internet üzerinden “İşimi Kuruyorum” eğitimlerinin verileceği işbirliği kapsamında Girişim Gurusu Prof. Dr. Ali Beba rehberliğinde Işık Üniversitesi, KAGİDER Pusula internet portalında verilecek eğitimlerin içeriklerinin oluşturulması ve geliştirilmesinde KAGİDER’e akademik ve pratik destek sunacak. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kadın girişimcilere ise KAGİDER ve Işık Üniversitesi onaylı sertifika verilmesi hedefleniyor.

hurriyet_pusula_programi_