İzocam yıl sonuna kadar 600 milyon TL ciro hedefliyor

İzocam yıl sonunda 600 milyon TL ciro hedefliyor Yalıtım sektörünün önde gelen şirketi İzocam, koronavirüs salgınına rağmen büyümesini sürdürdü. İzocam Genel Direktörü Murat Sava, “Tüm ürün gruplarımızda yurtiçi pazar paylarımızı koruyarak ve bazı ürün gruplarımızda ise pazar payımızı artırarak devam ediyoruz. Yıl sonunda 600 milyon TL ciro hedefliyoruz” dedi.

“ORTA AFRİKA’DA PAZAR ARAYIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR” İzocam olarak bugüne kadar 100’ü aşkın ülkede çözüm sunduklarını bildiren Savcı, “Şu anda 20 yurtdışı bayimiz ile ihracat faaliyetlerimize devam ediyoruz. İhracat yaptığımız bölgelerin başında Türk cumhuriyetleri, Afrika, Balkanlar, Asya ve Ortadoğu geliyor. Diğer taraftan ihracat pazarındaki coğrafi yayılımımız sürüyor. Özellikle son iki yılda odaklandığımız Orta Afrika’daki pazar arayışlarımız önümüzdeki dönemde de devam edecek. Kuzey Afrika ülkelerine yeni bayilikler vermeye devam ediyoruz” dedi.

Zeminden, cephe ve çatıya, duvar ve döşemeden tesisata kadar her uygulama alanı için nitelikli yalıtım malzemeleri ürettiklerini vurgulayan Murat Savcı, “Ülkemizde ve dünyada yalıtım sektöründe 7 farklı ürünü aynı çatı altmdaüretebilen tek firmayız. Ürün portföyümüzde Camyünü, Taşyünü, EkstrüdePolistiren, EkspandePolistiren, Kauçuk Köpük, Polietilen Köpük, PU/PIR/Taşyünü yalıtımlı sandviç panel ile Trapez levha bulunuyor” dedi. 2019 yılı itibariyle yalıtım pazarında yüzde 20’ye yakın bir pay aldıklarım ifade eden Savcı, yüıda 503 milyon TL’lik bir ciro ile kapattıklarını söyledi.

Üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini piyasanın ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiklerini dile getiren Savcı, şöyle devam etti: “2019’da 3 milyon Euro yatırımla, Düovası’ndaki Taşyünü tesisimizde bulunan ‘Doğa III’ fırınımızı yeniledik. 2019 Şubat ayında başlayan fırın yenileme süreci 6 haftada tamamlandı. 8 Nisan’da ateşledik ve 19 Nisan’da üretime geçtik. 2019 yılında attığımız adımlarla bu yıl ve önümüzdeki yıllarda, sürdürülebilir bir büyüme ve rekabet avantajı getirecek projelerin başladığı bir yıl oldu. 2020 yılına da bu nedenle daha güçlü başladık. Mart ayı itibariyle pandemi sürecinden geçiyor olmamıza rağmen son 8 ayın sonuçlarmdan memnunuz. Bu dönemde beklentilerimize parelel bir ciro elde ettik. “Çevre dostu teknoloji yatırımını Nisan 2021’de devreye alacak Sektörde değişimin her an yaşandığının altını çizen Savcı, sürekli değişen koşullar karşısında hızla reaksiyon verebilmenin önem kazandığını vurguladı. Bu kapsamda 2019 ve bu yılın ilk yarısında dijital yatırımlara odaklandıklarını belirten Savcı, “Bu yılda dijital yatırımlara hız kesmeden devam edildi. 2019 yılının sonunda projelendirdiğimiz SAP sistemi 2020 Şubat ayında devreye alındı. Dijital dönüşüm ile iş süreçlerinin verimliliğini, kalitesini ve güvenilirliğini artırıyoruz. Bu yıl öncelik verdiğimiz diğer bir yatırım konusu ise sürdürülebilirlik. Tesislerimizin çevresel koşullar ile en uyumlu şekilde, minimum çevresel etki ile çalışmasını sağlamak için çevre dostu tekonolojik yatırımlara başladık. Tarsus tesisimizde yürüttüğümüz yeni filtre yatırımı bunlardan bir tanesi. Dünya standartlarında hava emisyon değerlerine ulaşmaya hedeflediğimiz bu yatırımı Nisan 2021’de devreye almayı planlıyoruz” diye konuştu.