Işık Üniversitesi Başarılı İletişim ve Tanıtım Çalışmalarıyla En Gözde Üniversiteler Arasında

,

doret_isik_banner_1200_22

Tanıtım ve iletişim çalışmalarında Doret İletişim’i tercih eden Işık Üniversitesi, 2016 Tercih Dönemi Üniversite Yerleşme Sonuçları  ve bağımsız gözlemciler tarafından rapor edilebilen bilgilere göre 2016 yılında başarı performansı en çok yükselen ilk 10 üniversite arasına girmiş, yüzde 96’lık ilk gün kayıt oranı ile son yıllardaki en yüksek başarıyı göstermiştir.

Konu hakkında FMV Işık Üniversitesi Rektörü Şirin Tekinay “Üniversitemiz, 20. yaşında, 2016 yılının LYS öğrenci alımında, ülkemizin başarı performansı en yüksek 10 üniversitesinden bir olmuştur. Bu 10 üniversitenin atılım yapması en anlamlı olan en eski 3 üniversitesinden biri olup bu 3 üniversitenin arasında da  öğrenci sayısını % 8 oranla en çok arttıran üniversitesiyiz. Kısaca 20. yılımızda ölçülebilen ve bağımsız gözlemciler tarafından rapor edilebilen somut başarılara imza attık. Buna ek olarak, algı araştırmalarında üniversitemizin tanınırlığının arttığını ve tercih edilebilirliğinin yükseldiğini memnuniyetle görüyoruz,” dedi ve şunları ekledi: “Bunları bizzat gece gündüz özverili çalışan, sadece müşterisine değil, ülke yararına yapılan işlere, eğitime, inandığı değerlere saygısı, sadakati ve özeniyle işine yüreğini koyan Doret Hanım ile birlikte başardık.”

Parlakbirgelecek.com tarafından hazırlanan “2016 Tercih Dönemi Üniversite Yerleşme Analizi”ne göre 2016 yılında başarı performansı (kontenjan ağırlıklı taban başarı sıraları) en çok yükselen ilk 10 üniversite arasına girmiş, yüzde 96’lık ilk gün kayıt oranı ile son yıllardaki en yüksek başarıyı göstermiştir.

DORET_ISIK_performans