Gülsan en çok istihdamı artıran firma seçilerek ödüllendirildi

Meysu_Logo

Ekonomist Dergisi ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliğinde ve Turkcell’in desteğiyle düzenlenen ‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni’nin 10’uncusu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi. Gülsan Gıda, istihdamını en çok arttıran şirketler kategorisinde Kayserili tek marka olarak yerini aldı.

Anadolu’nun en büyük şirketlerinin açıklanması amacıyla Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile Ekonomist Dergisi’nin iş birliğinde ve Turkcell’in desteğiyle düzenlenen ‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni’; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi. Artık gelenekselleşen ve bu yıl 10’cusu yapılan araştırmada Anadolu’nun en büyük 500 şirketi sıralandı.

Anadolu ekonomisine yön veren 26 şirket ödüllendirildi

‘Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi’ Araştırması’na her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul, Ankara ve İzmir dışından katılan firmalar arasında yapılan değerlendirmede, Gülsan Gıda istiydamını en çok artıran beş şirket arasında yerini aldı. Listede, Kayseri bölgesinde istihdamını en çok artıran tek marka olan Gülsan Gıda’nın dışında, Kocaeli’nden CVS Makine, Bursa’dan Çimtaş Çeyik İmalat, yine Bursa’dan Erbak Uludağ Pazarlama ve Muğla’dan Kılıç Deniz Ürünleri yer aldı.

Araştırma sonuçlarına göre; Denizli’den Erbakır ‘Anadolu’nun En Büyük Şirketi’ seçildi. Bursa’dan Fistaş Fantezi İplik Sanayi ‘Karını En Çok Artıran Şirketler’ kategorisinde birinci olurken, Hatay’dan Nursan Demir Pazarlama ‘Cirosunu En Çok Artıran Şirket’ seçildi. Gaziantep’ten Sayınlar Gıda Maddeleri’nin ‘İhracatını En Çok Artıran 5 Şirket’ kategorisinde birinci sırada yer aldığı ödül töreninde, Kocaeli’den CVS Makine ‘İstihdamını En Çok Artıran Şirketler’ arasında birinci oldu. Boydak Holding, Erdemoğlu Şirketler Grubu ve Sanko Holding ise ‘Anadolu 500’e En Fazla Şirket Gönderen Gruplar’ olarak ödül almaya hak kazandı.