Endüstriyel yalıtımla büyüyor

Türkiye yalıtım pazarında en büyük paya sahip olan İzocam, endüstriyel projelerin yalıtımında da söz sahibi olmayı sürdürüyor.

Türkiye yalıtım pazarında en büyük paya sahip olan İzocam, endüstriyel projelerin yalıtımında da söz sahibi olmayı sürdürüyor. Şirketin yalıtımını yaptığı projeler arasında İstanbul Havalimanı, Tüpraş Rafinerisi, Star Rafinerisi gibi dev projeler yer alıyor.

Yalıtımdan aldığı yüzde 20’lik payla pazarda liderliğini koruyan İzocam, konutun dışında endüstriyel yalıtım alanında da büyümesini sürdürüyor. Hastaneler, enerji santralleri, AVM’ler, sanayi tesisleri ve oteller gibi pek çok tesisin yalıtımını üstlenen İzocam, Türkiye’nin devleri olan projelerde yer almayı başardı. Yalıtım pazarında kendilerine en yakın rakibin yüzde 7Tik paya sahip olduğunu kaydeden İzocam Genel Müdür Yardımcısı Doruk Özcan, endüstriyel yalıtımda da pazar lideri olduklarını aktardı. Pazar lideri olarak Türkiye’de yapılan çok projede yer aldıklarını aktaran Özcan, bunlar arasında Tufanbeyli Termik Santrali, Tüpraş Rafinerisi, Star Rafinerisi, İstanbul Havalimanı’nm yer aldığını belirtti. Şirket olarak dünyada ses, ısı, su, yangın yalıtımını tek çatı altında üreten tek şirket olduklarını aktaran Özcan, mineral yünlerden olan taşyününde yüzde 20, camyününde ise yüzde 38’ye yakın pazar payına, kauçukta, yüzde 18, XPS’de ise yüzde 16 civarında pazar paylarının bulunduğunu belirtti.