Down Sendromlu Çocuklar Yüzlerce Balonla “BİZİ HAVALARA UÇURUN’ Dedi

, ,

Bizi Havalara Uçurun

Down Türkiye-Down Sendromu Derneği, Down Sendromuna ve bu sorunla yaşayan bireylerin sorunlarına dikkat çekmek için beşinci kez bir araya geldi. Dernek öncülüğünde, Down Sendromlu çocuklar, aileleri, Down Sendromu gönüllüsü ünlülerin bir araya gelmesiyle oluşan grup, boğaza bırakılan balonlar eşliğinde ‘Bizi Havalara Uçurun!’ dedi .

star_21MartSaat 13:15’te Kabataş İskelesi’nde buluşan gruba, büyük yankı uyandıran ve balon kampanyasına katılarak Bahadır Efe, Yusuf Çim, Nur Yerlitaş’ın da içlerinde yer aldığı yuzlerce kişiden oluşan grup, derneğe tahsis edilen Şehir Hatları Vapuru’yla boğaza açıldı. Vapurda düzenlenen bubble show, pandomim, karaoke, sihirbaz gösterisi, yüz boyama gibi etkinliklere katılan Down Sendromlu gençler ve çocuklar, müzik eşliğinde eğlenceli vakit geçirdiler. Vapur boğaz sularında ilerlerken, çeşitli noktalardan gökyüzüne bırakılan balonlarla coşan gruptan, ‘Bizi Havalara Uçurun!’ çığlıkları yükseldi.

Ellerinde balonlarla, müzik eşliğinde dans ederek ‘Bizi Havalara Uçurun!’ diyen Down Sendromlular adına dernek başkanı Gün Bilgin “Bizler aileler olarak, dernek ve vakıflar olarak aramıza yeni katılan ailelere hep ‘Uzun bir yolunuz var, bu yolda en güçlü silahınız erken ve sürekli eğitim’ diyerek bebeklik döneminden başlayan ve tüm yaşam boyunca devam eden bir eğitim sürecinin planlanması gerektiğini ve bunun sonucunda da çocuklarımızın bağımsız veya yarı bağımsız hayatlar kurabildiklerini anlatmaya çalıştık” diye konuştu.