Ameliyatta ayakta kalmak için koşuyorum.

Önümüzdeki hafta dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelecek yüzlerce cerrahın gözü kulağı “Kolorektal Kanserli Hastalara Kişiselleştirilmiş Yaklaşımlar” sempozyumu ve orada kolorektal kanserli bir hastaya yapılacak, robotik cerrahi ameliyatında olacak. Bu operasyonu gerçekleştirecek, aynı zamanda sempozyumun ev sahipliğini yapan Liv Hospital Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Oktar Asoğlu ile Sabah Gazetesi’nden Sonat Bahar bir araya geldiler.

Sonat Bahar’ın sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Oktar Asoğlu canlı yayınla 400 doktor tarafından izlenecek bu operasyonu ve nasıl hazırlandığını anlattı. “15-16 saatlik ameliyatlara hazırlanmak için haftada 50 kilometre koştuğunu,” açıkladı. İyi bir cerrah olmanın temel taşları nedir, bir cerrah nasıl bir duyguyla ameliyata girer gibi merak edilen soruları yanıtladı.

26.01.2014 tarihinde yayınlanan röportajda Asoğlu ayrıca Türkiye’nin, kanser tedavisinde dünyada önemli bir yerde olduğunu belirtip, önemli açıklamalarda bulundu.Oktar_Asoglu_Sabah_20140116_01

Oktar_Asoglu_Sabah_20140116_02