Işık Üniversitesi Eğitimde İtibarını Artıran En Başarılı 5 Markadan Biri Seçildi

,

IŞIKUNİVERSİTESİ

Tanıtım ve iletişim çalışmaları Doret İletişim tarafından yönetilen Işık Üniversitesi, 2016 Tercih Dönemi Üniversite Yerleşme Sonuçları  ve bağımsız gözlemciler tarafından rapor edilebilen bilgilere göre 2016 yılında başarı performansı en çok yükselen ilk 10 üniversite arasına girmiş, yüzde 96’lık ilk gün kayıt oranı ile son yıllardaki en yüksek başarıyı göstermişti.

Marketing Türkiye ile Akademetre’nin ortaklaşa düzenlediği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde, 38 kategori üzerinden değerlendirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” saha araştırmasında, Özel Eğitim Kurumları Sektörü kategorisinde Yılın En Başarılı ilk 5 markasından biri Işık Üniversitesi oldu.

Pazarlama sektörünün lider dergisi Marketing Türkiye ile pazar ve tüketici araştırmaları konusundaki yetkinliğiyle öne çıkan Akademetre’nin ortaklaşa düzenlediği “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü”nün saha araştırması yüz yüze görüşmelerle tamamlandı. Araştırmaya Türkiye’yi temsilen İstanbul, Ankara, Bursa, Erzurum, İzmir, Balıkesir, Adana, Samsun, Kayseri Trabzon, Gaziantep ve Malatya illerinden bin 200 kişi katıldı. Genel Başarı ve Yıl Performansı olmak üzere iki aşamalı çalışma neticesinde 38 kategoride yılın en başarılı markaları belirlendi.

MarketingTurkiyeIsikItibar02

MarketingTurkiyeIsikItibar03