18. İzocam Öğrenci Yarışması Başladı

İzocam tarafından “Dubai Kültür Köyü” konulu yarışmada 26 Şubat 2018’e kadar projeler teslim edilebilecek

İSTANBUL (AA) – İzocam’ın, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir ülke, şehir ve konseptle hayata geçirdiği Öğrenci Yarışması başladı.

Şirketin açıklamasına göre, bu yıl 18’incisi “Dubai Kültür Köyü” konusuyla düzenlenecek yarışmaya projeler 26 Şubat 2018’e kadar teslim edilebilecek.

Üniversite öğrencilerinin katılabileceği yarışmada bu yıl “Sıcak İklimde Sürdürülebilir Tasarım” başlığıyla Dubai konu olacak. Yarışmada tüm süreçler, www.izocamogrenciyarismasi.com sitesi üzerinden yürütülecek.

“Fikirden Projeye” formatıyla gerçekleşecek yarışma, tüm fakülte ve bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacak. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk adımında öğrencilerden “Dubai Kültür Köyü” başlığı altında, bölgesel şartları hesaba katarak, sürdürülebilir ve iklimle dengeli bir mimari tasarım fikri geliştirmeleri ve bu fikirleri somutlaştırarak avan projeye dönüştürerek multi konfor bina tasarlamaları beklenecek.

Öğrenciler yarışma için 26 Şubat 2018 tarihine kadar www.izocamogrenciyarismasi.com adresi üzerinden başvuru yapabilecekler. Gelen projeler arasından başarılı bulunanlar ikinci aşamaya geçebilecek ve jüriden projelerini geliştirmeye katkı sağlayacak yorum alacaklar. 19 Nisan 2018’de düzenlenecek açık jüri buluşmasında ise başarılı projeler dereceye girmek için yarışacak.

Yarışmanın birincisine 8 bin lira, ikincisine 6 bin lira, üçüncüsüne 4 bin lira para ödülü verilecek. Bunun yanı sıra ikinci aşamaya geçerek jüriye sunum yapanlara finalist sertifikası ile küçük bir ödül verilecek.

Dereceye giren öğrenciler, 12-15 Mayıs 2018’de Dubai’de düzenlenecek uluslararası finalde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.

Kaynak: Milliyet