İzocam Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 2017 yılında da yükselterek rekorunu tazeledi

Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 2018 yılında da yükselteceklerini söyleyen İzocam Genel Müdürü Levent Gökçe, “2018 yılında da finansal sonuçlarımızla, yeni yatırımlarımızla ve güçlü kurumsal yapımızla lider kimliğimizi sürdüreceğiz” dedi.

İzocam’ın pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu ana başlıkları, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde; Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri AŞ tarafından yapılan Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi sonucunda İzocam’ın notu 8 Aralık 2017 – 8 Aralık 2018 dönemi için 9,31 olarak belirlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İzocam Genel Müdürü Levent Gökçe, “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu; kurumların hissedar haklarına verdiği önemi, kamuyu aydınlatma faaliyetlerini, menfaat sahipleriyle ilişkilerini ve yönetim kurulu tutanaklarını değerlendiriliyor. Şirketlerin sağladığı ve bağımsız analistlerin farklı kaynaklardan elde ettiği bilgiler ışığında verilen bu not, bir şirket için en önemli itibar ve şeffaflık göstergelerindendir” dedi.

“Başarıyı, disiplinli ve özverili çalışma getirdi”

İzocam’ın Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi’ne dört yıldır tabi tutulduğunu kaydeden Gökçe, şöyle devam etti: “Bu süreçte notumuzu istikrarlı şekilde artırdık. İlk kez derecelendirildiğimiz 2014 yılında puanımız 8,76 idi. Bu puanı 2015 yılında 9,16’ya, 2016 yılında 9,28’e yükselttik. Bu yıl da amaçlarımız doğrultusunda rekorumuzu yeniledik ve 9,31 puanla başarımızı bir kez daha kanıtladık.”

2017 yılında alınan 9,31 puanın disiplinli ve özverili çalışmayla elde edildiğinin altını çizen Levent Gökçe, mevzuat ve düzenlemelere uyum sağlama ve operasyonel verimliliği artırma konusunda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Ayrıca 2018 yılında da paydaşları nezdinde güvenilirliklerini geliştirmek üzere, kurumsal yönetim ilkelerine yatırım yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri AŞ tarafından Kurumsal Yönetim Uyum Derecelendirmesi’nde başarısını her yıl artıran İzocam, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından 2016 yılında düzenlenen Kurumsal Yönetim Ödül Töreni’nde “Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Son Bir Yılda Notunu En Çok Artıran Şirket” Ödülü’ne de layık görülmüştü.

Kaynak: Dünya İnşaat