Doret-Habib-portre-fotograf
Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi mezunu, Işık Üniversitesi’nde İş Etikleri ve Protokol Kuralları konusunda master yaptı.

20 yıldır PR ve iletişim sektöründe insana, topluma, firmalara ve  kişilere değer yaratmak üzere, olumlu iz bırakan marka hikayeleri yaratmaktadır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazı yazmaktadır.

2003 yılında Doret Habib Danışmanlığı’nı kurdu. Marka PR , Tanıtım ve İletişim Danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Doret Habib, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin üyesidir.

Hangi ilklere ve başarılara imza attı?

 • New York’ta Türk Büyükelçiliği’nde Egemen Bağış ve İhsan Doğramacı’nın da katıldığı organizasyonda ilk başarılı İletişim Uzmanı olarak onurlandırıldı. Orada yaptığı sunum Türk haber kanallarının yanı sıra CNN İnternational’da haberlerde canlı yayında yayınlandı.
 • T.C. Sanayi Bakanlığı’na bağlı TTKD tarafından 2012’de “Yılın Altın Adamı” seçildi.
 • Dünya Gazetesi tarafından, Türkiye’nin önde gelen şirketlerin başarı grafiğini, yetenek ve bilgi birikimiyle yukarı taşıyan en güçlü 15 kadından biri olarak seçildi.
 • UNICEF işbirliği ile TOÇEV ve Türkiye Çocuk Hakları Koalisyonu Genel koordinatörlüğünü üstlendi. Yürüttüğü kampanya ve proje sayesinde Birleşmiş Milletler Dünya Çocuk Zirvesi’nde ilk kez Türkiye’nin konuşma hakkı kazanmasını sağladı. Kofi Annan ile yapılan toplantıda Türkiye’yi temsil etti.
 • Unilever, Lever, Pepsi Co Foods gibi firmalara danışmanlık yaptı. Halkla İlişkiler gurusu Betül Mardin’nin asistanlığını yaptı.
 • Boğaziçi Üniversitesi ile ortak olarak ilk International World Young Achievers konferansının Türkiye ayağını gerçekleştirdi.
 • Alem FM’de gerçekleşen “Yaşamsal Çözümler Atölyesi” adlı radyo programında, Türkiye’de bir ilk olan canlı yayında, kişi ve şirketlere problem çözümlerinde ve yol göstermede öncülük etti.
 • Lipton Ice Tea ile ilk Beach Voleybol, Ruffles ile ilk Snowboard yarışmasını Uludağ’da düzenleme fikrini yaratıp uyguladı. İlk kez kupon toplayarak konsere gitme fikri ile, Panço ile Tarkan konserleri isimli projede çerez paketlerinin içinden çıkan kuponlarla konsere gitme imkânını yarattı. Yarattığı bu ilklerden dolayı başarı plaketi aldı.
 • Türkiye Down Sendromu Derneğinin kuruluşunda aktif rol aldı ve halen yönetim kurulu üyesi olarak danışmanlık yapmakta farkındalık etkinlikleri ile iş hayatına downlu insanların yerleştirilmesine destek oldu.
 • Türkiye British Airways’e verdiği proje danışmanlığı hizmetiyle en çok satış yapan ülke seçildi.
 • Penguen Gıda’nın üç mevcut ürününü seçerek, gelşitirdiği konseptle, pazarlama kadrosu ile entegre çalışarak yaptığı iletişim çalışması ile firmanın bir yılda yüzde beşbinlik satış artışı yapmasına vesile oldu.
 • Çalıştığı her proje ve firmaya ödül aldırdı. Yaptığı tanıtım pazarlama iletişimi sayesinde müşterilerinin yeni yatırım ve atılımlarına sebep oldu.
 • Kayseri’den GÜLSAN Gıda Meysu da ISO 500 e girmesi için iletişim danışmanlığı hizmeti desteği verdi.

Danışmanlık yaptığı kişi ve kurumlar;

Unilever ( Sana, Lipton Ice Tea, Becel), Lever ( Omo, Domestos, Linea), Pepsi Co Foods (Ruffles, Panço, Pepsi Kurumsal), Commercial Union Sigorta, Castrol & BP , SEYAŞ, Swissotel, The Marmara Oteli, Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği, Toprak Holding, Libero, Libresse, Marmara Üniversitesi Deprem Sonrası Eğitim Seferberliği, Işık Okulları ve Üniversitesi, Yüzyıl Işıl Okulları gibi firmalarla çalıştı.

Penguen Gıda, British Airways, TOÇEV, UNICEF, Şişli Belediyesi, Meysu, Gülsan Gıda, Nevbağ, Meybuz, Meysuoutlet, Tahsildaroglu, Kılıçoğlu Kiremit, Banu Kazanç, Robin Sharma, Tamer Karadağlı, Atiye, Zeynep Erol, Banyan Restaurant, MKS Devo,  Enka, Nükleer Silahsızlanma Konferansı, Posta Gazetesi, Elele ve Seninle dergisi, Türkiye Down Sendromu Derneği, Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi, Özel Efdal Okulları, Fulya Ayak Sağlığı Merkezi.